Kto sme

Do varenia pre škôlkarov a jasličkárov sme sa pustili v roku 2017. Našimi najväčšími učiteľmi sú od toho momentu práve detičky v predškolských a školských zariadeniach, pretože navariť zdravé jedlo, to sa dá. Ale navariť ho zdravo a tak, aby chutilo práve najmenším, to je naša dennodenná výzva. A každý, kto má deti vie, že to nie je ľahká úloha. Našou snahou je najmä rozmanitosť pokrmov. Deti prostredníctvom našich jedál dostávajú denne veľa čerstvej surovej zeleniny a ovocia a taktiež sa snažíme veľa zeleniny a ovocia „zamaskovať“ v polievkach, pomazánkach, v kaši a v omáčkach. Keď používame vajíčka, tak výhradne z voľného výbehu. V našich troch mäsových dňoch v jednom týždni používame kvalitné teľacie a hovädzie mäso a hydinu zo slovenských fariem, ktorá je chovaná vo výbehu. Používame kvalitné mliečne produkty. Zásadne sa vyhýbame údeným a vysmážaným jedlám, ktoré si deti určite nenájdu na tanieri.

Snažíme sa byť čo najviac otvorení, ústretoví, flexibilní a neuraziteľní na akúkoľvek spätnú väzbu.

Naša kuchyňa na Ďumbierskej ulici je schválená Regionálnym úradom verejného zdravotníctva pre deti a mládež a spĺňa všetky najvyššie hygienické a technologické štandardy. Taktiež je zaradená do siete Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu.

V našej kuchyni varíme len zo skutočne kvalitných a čerstvých surovín a bez polotovarov. Nakupujeme dopredu nespracované potraviny primárne od slovenských pestovateľov a chovateľov.